Запознайте се с българския геймър!

Всичко за интернет пространството
Аватар
u3HEHAga
Баннат
Баннат
Points: 0,00 
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Май 08, 2022 11:47 pm
Местоположение: United Kingdom
Discord: ЛС
Обратна връзка:
u3HEHAga’s avatar
Loading…

Запознайте се с българския геймър!

Мнение от u3HEHAga »

Проучване на Intel очертава профила на българския геймър, който според въпросното изследване е на възраст между 18-23 години, играе главно на РС в продължение на над 10 години, предпочита ролеви игри и иска повече мощност и енергийна ефективност за своите устройства. Не че някой би ги отказал ..

Изследвания за това що за същества са геймърите не липсват, но тези, които очертават българската разновидност на този биологичен (или може би по-скоро дигитален) вид съвсем не са много. Затова пък има едно съвсем скорошно, което доста подробно обрисува неговия образ. Става въпрос проучването „Профилът на българския геймър“, проведено от социологическа агенция ESTAT по-рано тази пролет сред 302 пълнолетни геймъри в България по поръчка на Intel.


Изображение


Според въпросното изследване “българските геймъри са млади, позитивни и общителни. Много от тях срещат нови приятели, докато играят, някои искат да превърнат гейминга в професия, а повече от половината споделят, че хобито им среща разбиране от техните семейства и приятели. Те са добре образовани. Работят в сферата на телекомуникациите, хотелиерството, търговията, строителството и др.” Но това, разбира се, съвсем не е всичко.

Профилът на българските геймъри

Най-високият процент от българските геймъри 71, 9% са на възраст между18 и 23 години. Близо 60% от българските геймъри казват, че играят от повече от 10 години. Почти половината от геймърите (49%) обичат да играят както през деня, така и през нощта. Но 38% от участниците в проучването предпочитат да играят през нощта. Според проучването, мнозинството от българските геймъри са мъже 88, 4%, докато жените са 11, 6%.31, 5% от геймърите прекарват над 5 часа на ден в игри.

Освен това, 74 ,8%от българските геймъри казват, че предпочитат ролеви игри (Role Playing Games - RPG) а 17,9% харесват да играят стратегически игри. Любимите им игри са:

- 31,1% Dragon Age

- 20, 5% Assassins Creed

- 18, 2% League of Legends

Една трета от геймърите се придържат само към една игра, но мнозинството от анкетираните – 41, 1% играят две различни игри.


Изображение


А как човек може да познае геймър, като срещне такъв? Признаците не са очевадни, но все пак са ясно забележими при малко по внимателно вглеждане. Не, зачервените очи могат да бъдат предизвикани и от друго. Знакът на истинския геймър е мазолът от вътрешната страна на китката (обикновено дясната), образуван от тясното съприкосновение с ръба на масата при манипулациите с мишката.


Изображение


Българските геймъри и техните компютри

Проучването показва, че повечето от българските геймъри предпочитат да играят на РС. Интересна тенденция е, че дългогодишните геймъри – тези които играят от над 10 години, предпочитат да играят или на РС, или на лаптоп / хибридно устройство 2-в-1. Близо две-трети, т.е. 64, 3% от геймърите, които предпочитат да играят на PC, са геймъри от над 10 години. В същото време 52, 8% от геймърите, които предпочитат 2-в-1 устройства или лаптоп за игри, също са геймъри от над 10 години.

Изглежда доброто-старо PC се преоткрива и продължава да бъде важно за потребителите, особено в области като гейминга. Тук със сигурност от ключово значение е и основното предимство на този тип техника: ако не можете да си позволите нова машина – винаги може да направите някакъв ъпгрейд.


Изображение


Нуждата от РС-подмяна/ъпгрейд

Българските геймъри проявяват голям интерес към новите технологии и 57, 9% от тях биха искали да обновяват своята гейминг машина всяка година, показва още цитираното от Intel изследване. Тенденция, очертана от проучването „Профилът на българския геймър“ е, че въпреки че геймърите в България не подменят или ъпгрейдват своята гейм машина много често, -

- 24, 2% подменят или ъпгрейдват своята гейм машина на всеки 2 години

- 23, 2% подменят или ъпгрейдват своята гейм машина по-рядко от 4 години

- 22, 2% подменят или ъпгрейдват своята гейм машина на всеки 3 години

Положителен факт е, че българските геймъри ясно разбират ползите от редовното обновяване на техниката и биха искали да подменят или ъпгрейдват игровото си устройство по-често:

- 57, 9% споделят, че те биха искали да подменят/ъпгрейдват своята гейм машина всяка година.

- 24, 8% коментират, че искат на подменят/ъпгрейдват своята гейм машина на всеки 2 години.

Обобщено накратко, родните геймъри определено искат повече мощност и енергийна ефективност за своите устройства. Не че някой би ги отказал, но за геймърите редовните ъпгрейди са особено важни.


Изображение


А защо си струва да се прави ъпгрейд?

Според Intel има поне няколко причини, поради които геймърите би трябвало да вземат предвид редовното обновяване на своя компютър:

> Новите компютри са три пъти по-бързи, отколкото тези отпреди 4 години;
> PC-тата днес са много по-лесни за използване, като предлагат възможности и увеличена производителност за нови изживявания;
> По-ниско потребление на енергия с до 20% спрямо стар РС от преди 4 години;
> Скоростта на обработка е до 30% по-висока, което ускорява изпълнението на ежедневните задачи;
> Днес компютрите стартират само за секунди. Един 4-годишен РС може да направи това за не по-малко от минута.;
> PC-тата днес имат USB 3.0 кънектори, които могат да прехвърлят 500 снимки за 23 секунди. На един стар компютър, използващ USB 2.0, това ще отнеме почти минута;
> Настоящите PC-та са по-леки с до 1 килограм, в сравнение с тези отпреди 4 години;
> Популярните напоследък 2-в-1 устройства са подходящи за мейнстрийм гейминг и предоставят допълнителни възможности за взаимодействие посредством сензорните си екрани..
Публикувай отговор

Create an account or sign in to join the discussion

You need to be a member in order to post a reply

Create an account

Not a member? register to join our community
Members can start their own topics & subscribe to topics
It’s free and only takes a minute

Регистрация

Sign in

Обратно към “Интернет”